MENÜ

KÖSTEM MÜZESİ KONUK EVİ

**Konuk evi 2022 Mayıs ayında hizmete açılacaktır.

Müze konuk evi müze bahçesinde olup iki bina içerisinde 8odadanoluşmaktadır. İki bina arasında havuz bulunmaktadır.

Köstem müzesinin bulunduğu bölge , Alaçatı’ya 18 km Urla’ya 25 km Ildırı’ya 17 km mesafededir. Bölge 150 metre deniz rakımındadır. Hemen yakın çevresinde bozulmamış 8 köy bulunur. Bu köylerin 7 si “Batı Urla Köyleri” dir ve Germiyan köyü ise Çeşme’ye bağlı köylerdir. Yeni büyükşehir yasası ile mahalle konumuna geçmişlerdir ancak yaşam tarzı ve konumları, kırsal içinde olmaları ile tam birer Ege köyleridir. Bir kısmı yürüme mesafesinde, bir kısmı bisiklet ile kolay ulaşılabilecek bir uzaklıktadır.

Köyler ile ilgili detay bilgiyi “ Müzenin Köyleri “ başlığı altında bulabilirsiniz.

Müzenin bahçesinde yürüyüş yapılabilmesi mümkündür, bahçe dışına çıkmadan yürüyüşünüzü yapabilirsiniz.

Müzenin bisikletleri ile yakın bölgelere gidebilirsiniz.

Müzenin cafe ve restoranından faydalanabilirsiniz.

Sabah kalktıktan sonra müze bahçesinden yaptığınız yürüyüş sonrasında , müzenin bahçesindeki tavuk kümesinden taze yumurtanızı alıp , taze sebze toplayıp ,restorandaki taze ekmekleri alıp kendi dairenizde kahvaltı yapabilirsiniz.

Zeytin hasat dönemlerinde müzeye 5 km mesafedeki “Köstem Organik Zeytin Çiftliğindeki “ Zeytin hasadına ve müze içinde bulunan son derece modern “Zeytinyağı Fabrikasında” zeytin sıkımına katılıp, toplayıp sıkımını yaptığınız zeytinyağınızın tadımına ve laboratuvar çalışmasını bizzat izleyebilirsiniz.

Müzeninatölyelerinden kaldığınız süre içerisinde faydalanabilirsiniz.

Yine Müze işletmesine ait Alaçatı’nın merkezinde bulunan “ Alaçatı Köstem Hotel” de kalabilmek için ayrı rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tatilinizin bir kaç gününü müze konuk evinde bir kaç gününü “Alaçatı Köstem Hotel”de geçirebilirsiniz.