MENÜ

KÖSTEM MÜZESİ KONUK EVİ

Müze konuk evi müze bahçesinde olup 5 suit daireden oluşmaktadır.

Köstem müzesinin bulunduğu bölge , Alaçatı’ya 18 km Urla’ya 25 km Ildırı’ya 17 km mesafededir. Bölge 150 metre deniz rakımındadır. Hemen yakın çevresinde bozulmamış 8 köy bulunur. Bu köylerin 7 si “Batı Urla Köyleri” dir ve Germiyan köyü ise Çeşme’ye bağlı köylerdir. Yeni büyükşehir yasası ile mahalle konumuna geçmişlerdir ancak yaşam tarzı ve konumları, kırsal içinde olmaları ile tam birer Ege köyleridir. Bir kısmı yürüme mesafesinde, bir kısmı bisiklet ile kolay ulaşılabilecek bir uzaklıktadır.

Köyler ile ilgili detay bilgiyi “ Müzenin Köyleri “ başlığı altında bulabilirsiniz.

Konuk evi süit daire şeklinde rahat edilebilecek bir şekilde düzenlenmiştir.

Müzenin bahçesinde yürüyüş yapılabilmesi mümkündür, bahçe dışına çıkmadan yürüyüşünüzü yapabilirsiniz.

Müzenin bisikletleri ile yakın bölgelere gidebilirsiniz.

Bölgedeki ilk kırsal konuk evidir ve şehir konforundadır.

İster müzenin cafe ve restoranından faydalanabilirsiniz isterseniz konuk evi içindeki mutfakta müze bahçesi tarım alanlarındaki taze sebzeleri kullanarak doğal olarak kendiniz de yapabilirsiniz.

Müze bahçesinde tarım ile ilgili uğraşı yapabilirsiniz.

Sabah kalktıktan sonra müze bahçesinden yaptığınız yürüyüş sonrasında , müzenin bahçesindeki tavuk kümesinden taze yumurtanızı alıp , taze sebze toplayıp ,restorandaki taze ekmekleri alıp kendi dairenizde kahvaltı yapabilirsiniz.

Zeytin hasat dönemlerinde müzeye 5 km mesafedeki “Köstem Organik Zeytin Çiftliğindeki “ Zeytin hasadına ve müze içinde bulunan son derece modern “Zeytinyağı Fabrikasında” zeytin sıkımına katılıp, toplayıp sıkımını yaptığınız zeytinyağınızın tadımına ve laboratuvar çalışmasını bizzat deneyebilirsiniz.

Müzenin sanat atölyelerinden kaldığınız süre içerisinde faydalanabilirsiniz.

Yine Müze işletmesine ait Alaçatı’nın merkezinde bulunan “ Alaçatı Köstem Hotel” de kalabilmek için ayrı rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tatilinizin bir kaç gününü müze konuk evinde bir kaç gününü “Alaçatı Köstem Hotel”de geçirebilirsiniz.

Müzenin bir konuk evi de “Köstem Organik Zeytin Çiftliği “ içindeki müstakil evdir.

Konuk evi dairelerinde, minibar, Satellit TV ,internet hizmeti mevcuttur.

Daireler uzun süre kalmaya uygun olarak düzenlenmiştir ve çamaşır makinası mevcuttur.